Światowej sławy bestseller autorstwa J.R.R. Tolkiena Hobbit czyli tam i z powrotem ze strony taniaksiazka.pl to epicka, pełna niezwykłych przygód opowieść, podczas której wraz z bohaterami wyruszamy w fascynującą wyprawę po krainach Śródziemia.

Książka, która stanowi swego rodzaju preludium do trylogii “Władca Pierścieni”, ale przede wszystkim jest to powieść o niezwykłym uroku, a wszystko to za sprawą mistrza fantastyki, J.R.R. Tolkiena, nad którego gawędziarskim stylem od lat rozpływają się czytelnicy.

Legendarna powieść, której urokowi nie sposób się oprzeć

Omawiana w szkołach, przeniesiona na srebrne ekrany kin, a także ciesząca się od lat niesłabnącą popularnością i sympatią czytelników książka “Hobbit czyli tam i z powrotem” stanowi prawdziwą czytelniczą ucztę.

Jej autor doskonale zdawał sobie sprawę, iż ludziom brakuje w codziennym życiu niezwykłości, dlatego też jego powieść, skrupulatnie dopracowana pod każdym względem, dostarcza epickich wrażeń, które zapadają w pamięć czytelnika.

Subtelny humor, napięcie, ale przede wszystkim potężna dawka fantastycznych przygód, podczas których poznajemy krnąbrne krasnoludy, stanowiące ich przeciwieństwo Hobbity, ale również piękne i dostojne elfy oraz czarodziejów.

Świat wykreowany przez Tolkiena pomimo upływu wielu lat od pierwszego wydania powieści nie stracił swojego uroku. /niezwykła wyobraźnia pisarza pozwoliła mu wykreować ponadczasowe legendarium, które było i nadalpozostaje inspiracją dla wielu pisarzy fantasy młodego pokolenia.

Hobbit czyli tam i z powrotem – Przełomowe dzieło fantasy

Hobbit czyli tam i z powrotem” to bardzo ścisła historia zawarta w dość niepozornych rozmiarów książce. Intensywna akcja, która przeplata się z momentami spokojniejszymi, podczas których autor wykazuje się swoim ogromnym talentem do snucia opowieści i budowania klimatu, z którego słyną jego książki.

W powieści “Hobbit” wraz z niziołkiem Bilbo Bagginsem, gromadą krasnoludów oraz czarodziejem Gandalfem czytelnicy wyruszają w podróż, której celem jest pokonanie smoka – Smauga.

Podczas wędrówki przez krainy Śródziemia nie brakuje przygód, niezwykłych, szczegółowo wykreowanych postaci, ale również morału płynącego z powieści.

Książka J.R.R. Tolkiena to prawdziwa czytelnicza uczta zarówno dla starszych, jak i młodszych czytelników, w której każdy znajdzie dla siebie coś, co go zachwyci.

Obok powieści “Hobbit czyli tam i z powrotem” nie da się przejść obojętnie, a liczba sprzedanych egzemplarzy mówi sama za siebie, sprawiając, że przygody Bilbo Bagginsa i spółki po dziś dzień stanowią światowy bestseller.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com

Rekomendowane wpisy